تنگه واشی

منطقه ای ییلاقی و خوش آب و هوا که با هوای خنکش در تابستان می تواند مقصد مناسبی برای فرار از گرما باشد.

پل تاریخی ورسک

«پل ورسک»، یکی از قدیمی‌ترین پل‌های راه‌آهن کشور است که با قرارگیری در ارتفاع ۱۱۰ متری، نامش در کتاب گینس نیز به ثبت رسیده، یکی از شاهکارهای مهندسی ایران محسوب می‌شود.

سیمین دشت

دریاچه آهنگ یکی از زیباترین دریاچه های ایران است که در ۵٫۵ کیلومتری جنوب روستای سیمین دشت از توابع فیروزکوه استان تهران واقع شده است .

برج لاجیم

برج لاجیم كه در روستای لاجیم، منطقه سوادكوه واقع‌ شده است. این برج به مقبره امامزاده عبدالله نیز شهرت دارد كتیبه با خط كوفی نام «کیا اسماعیل ابوالفوراس شهریار ابن‌عباس» (صاحب بنا) و تاریخ ۴۱۳ هجری قمری را نشان می‌دهد.

روستای آلاشت

کل مسیررسیدن به آلاشت دیدنی و سرسبز است به خصوص وقتی نزدیک پل ورسک و سوادکوه می‌شوید. یکی از ییلاق‌های مه‌ گرفته شمال کشور که در بهار و تابستان به دلیل هوای خنکش که خیلی‌ها آن را برای سفر انتخاب می‌کنند.

سه خط طلا

صطلاح سه خط طلای راه‌آهن شمال مربوط به دره ای در سه کیلومتری بعد از پل ورسک به سمت گدوک می‌باشد. طراحی این خطوط به جهت کم کردن شیب و افزایش ضریب قدرت لوکوموتیوها در نظر گرفته شده است که برای ایرانیان ارزشی به مراتب بیشتر از طلا دارد. شما میتوانید با استفاده از قطار از این جاده منحصر به فرد لذت ببرید.

دریاچه شورمست

دریاچه طبیعی شورمست سوادکوه در 6 کیلومتری غرب شهر پل سفید و در نزدیکی ارتفاعات روستای شورمست قرار گرفته است، جنگل های اطراف این دریاچه با درختان کهنسال و بلند قامت توسکا زیباترین منظره را در کنار این دریاچه به وجود آورده است.